Ultradźwiękowe pomiary grubości UTT

Ultradźwiękowe pomiary grubościUltradźwiękowe pomiary grubości UTT

Badania UTT

Proces korozji nierzadko sieje większe spustoszenie niż może nam się wydawać. Ważne jest, aby mieć pod kontrolą proces eksploatacji konstrukcji. Dlatego tak ważne obok badań penetracyjnych czy badań radiograficznych są proponowane przez nas ultradźwiękowe pomiary grubości. W zdecydowanej większości dotyczą one statków, a także takich elementów jak zbiorniki i rurociągi przesyłowe. Wszystko wynika z ich specyfiki, opierającej się na odpowiedniej grubości materiału. Jakiekolwiek ubytki materiału mogą być bardzo dotkliwe w skutkach.

Grubościomierz

Staltest Pomorze, podobnie jak inne firmy oferujące klientom ultradźwiękowe pomiary grubości, dysponuje wysokiej jakości grubościomierzami, które gwarantują dokładny pomiar warstwy materiału. Przyrząd działa na podobnych zasadach co maszyny odpowiedzialne za badania UT. Grubościomierz mierzy prędkość rozchodzenia się fali ultradźwiękowej w danym elemencie, a potem automatycznie przelicza wyłapaną wartość i przekłada ją na grubość w milimetrach, obliczaną według wzoru matematycznego. W tym momencie następuje porównanie otrzymanej wartości z wymaganymi normami i decyzja o tym, co zrobić, gdy grubość nie ma pożądanej wartości.

Zastosowanie najnowszej technologii wykonywania pomiarów pozwala nam na profesjonalne obsłużenie klientów. Zadania wykonujemy zarówno dla zleceniodawców z Polski, jak i z zagranicy. Zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej propozycji.